Особливості зберігання зимової гуми
+38 (044) 591-56-64 +38 (097) 567-66-67 +38 (099) 547-78-44 +38 (096) 117-15-75 info@alfashina.ua sales@alfashina.ua

Багато автолюбителів замислюються про те, як зберегти зимову гуму до наступного сезону. Зберігати зимові шини припадає близько 6-7 місяців. І за цей час з гумою може трапитися все, що завгодно. Якщо вірити інформації, якою кишить інтернет, то при неправильному зберіганні, до початку зими ми отримаємо потріскану і криву гуму.
«Правильно зберігати гуму - це значить дотримувати певну вологість і температуру, вішати колеса на напівкруглі кронштейни і періодично їх провітрювати і повертати».
Погодьтеся, що такі поради, нічого крім посмішки викликати не можуть. Є, звичайно, автомобілісти - фанати, які здатні слідувати описаної інструкції. Але більшості людей цим займатися ніколи, та й площами для розвішування таких пристосувань володіє не кожен. Але все-таки деякі знання на цю тему потрібні. Про них і поговоримо.
Гума, з якої зроблені покришки - це композиційний матеріал. «Композиційний» - означає, що крім полімерів до складу гуми входять різного роду наповнювачі: сірка, сажа, всілякі стабілізатори та арматура - металевий і текстильний корд. Наповнювачі роблять колесо міцніше, а полімери еластичнішою.
У природі немає нічого вічного. Це відноситься і до гуми. Гума з часом старіє і втрачає свою еластичність. Світло, надмірний холод, спека, підвищена вологість - всі ці фактори впливають на її старіння. Якщо гума втратить свою еластичність, значить вона стане більш крихкою і твердою. І, отже, не придатною до зимових умов експлуатації.
З цих знань і випливають правила зберігання зимової гуми:
- Перед закладанням на зберігання покришки необхідно вимити і висушити.
- Обробіть гуму консервантом для зберігання шин. Ці кошти є у вільному продажу і знайти їх не складе труднощів. Консерватори складаються з інгібіторів окислення - речовини, що уповільнюють процес старіння каучуку.
- По можливості, кожне колесо запакуйте в спеціальний чохол для зберігання шин. Так ви убезпечите гуму від впливу світла. Продаються і ящики для зберігання шин. Вони не пропускають світло, і шини в них не мнуться.
- Не варто зберігати колеса на балконі. Літня спека не піде їм на користь. Гуму треба зберігати, так як зберігають будь-які ліки в сухому і прохолодному місці. В принципі неважливо як ви складете колеса «сторч», «колодязем» або підвісити на кронштейни. Головне, щоб шини нікому не заважали, і їх не пересували з місця на місце.
- Якщо колеса будете зберігати разом з дисками, то знижувати або підвищувати тиск повітря не потрібно. Колеса з дисками краще скласти «колодязем». І бажано на горизонтальній поверхні.
- Сьогодні більшість автоцентрів пропонують послугу зі зберігання зимової гуми. Здавши покришки на зберігання фахівцям, ви одним махом вирішите всі проблеми зі зберігання зимової гуми.
- І останнє. На кожній покришці є маркування, що вказує дату виготовлення. Перші дві цифри позначають тиждень, а другі дві рік випуску. Термін придатності шин близько 7 років. Якщо до зими термін придатності закінчується, то сенсу зберігати таку гуму, немає.