Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню
Наша адреса: Київ, вул. Павла Усенка, 7/9, Новомостицька 25 А
Київ, вул. Павла Усенка, 7/9, Новомостицька 25 А
Пн-Пт: 9:00-17:00,
Сб: 9:00-14:00,
Нд-вихідний
Київ, вул. Новомостицка 25 А
Пн-Пт: 9:00-17:00,
Сб: 9:00-14:00,
Нд-вихідний
(097) 567-66-67 (063) 024-81-87 Замовити дзвінок

Зміна сезону: Коли міняти літні шини?

Зміна сезону: Коли міняти літні шини?

Не за горами той день, коли автомобілісти стрункими колонами відправляться в шиномонтажні майстерні, щоб перевзути свої транспортні засоби в відповідну сезону гуму. Саме час нагадати про те, коли рекомендується здійснювати цю операцію і які вимоги пред'являються до літніх шин.

У більшості країн використання зимової автомобільної гуми є обов'язковим з початку грудня і до останнього лютневого дня. Однак це зовсім не означає, що з настанням календарної весни потрібно відразу бігти в шиномонтажку. Березень - самий оманливий місяць. Якщо в денний час сонечко може розтопити лежить всюди обридлий сніг, то вночі обов'язково вдарить мороз, який перетворить в лід всю ту вологу, яка утворилася від денного танення. Літні шини, як ви самі розумієте, використовувати поки ще рано.

Щодо тепла погода в більшості регіонів України встановлюється лише на початку-середині квітня. До кінця другого весняного місяця ймовірність нічних заморозків практично сходить нанівець, але іноді трапляються і винятки. Проте, середньодобова температура повітря до середини весни міцно утримується на плюсовій позначці. Для автомобілістів це служить сигналом, що настав час міняти шини.

Але з огляду на дорожню ситуацію, коли дорожні служби не поспішають ремонтувати вибоїни, які утворилися за зиму , в деяких випадках можна не зволікати зі зміною гуми до останнього. Це стосується тих автомобілістів, чия зимова гума використовується останній сезон. Відомо, що гострі краї дорожніх вибоїн чинять негативний вплив на покришки, тому чим довше будуть використовуватися старі шини, тим ціліші будуть нові.

Ті, хто використовують всесезонні покришки, знаходяться в більш виграшному положенні. Але і їм не заважає замислитися про придбання окремого комплекту літньої гуми. Справа в тому, що універсальні шини, які підходять для використання і взимку, і влітку, насправді не славляться високою ефективністю ні в один з цих сезонів. Наприклад, в теплу пору року, коли спека стає настільки сильною, що навіть плавиться асфальт, всесезонні покришки, прилипаючи, починають «розтікатися» по дорожньому покриттю, через що скорочується термін їх служби. Літні шини, виготовлені з інших матеріалів і за іншою технологією, впораються з аномальною спекою набагато краще.

Якщо говорити про вимоги, які пред'являються до літньої автомобільної гуми, то в першу чергу зазвичай звертають увагу на стан протектора. До використання допускаються шини, глибина «малюнка» яких не менше 1,6 мм. Використовує автомобіль щодня одного комплекту покришок вистачає зазвичай на два-три сезони, в залежності від того, в яких умовах вони експлуатуються. Акуратні водії, буває, катаються на однійі і тій же гумі до п'яти сезонів.

Варто відзначити, що глибина протектора визначається по найбільш зношеному місцю. Багато автомобілістів, контролюючи стан гуми, примудряються знаходити найглибше місце в «малюнку» і радіють, що не все ще так погано. Однак такий підхід є помилковим і не повинен ставати нормою. Буває, що з боків шини ще проглядається нормальний «візерунок», а від канавок, які знаходилися в центрі не залишилося і сліду. Це говорить про те, що колишня ефективність виробу зійшла нанівець. Зношений протектор не забезпечить належного зчеплення з дорогою, а при попаданні, наприклад, у велику калюжу, може виникнути ефект аквапланування і автомобіль стане некерованим.

Зі сказаного вище можна зробити висновок, що міняти гуму слід не раніше квітня, при цьому перед її установкою необхідно звернути увагу на стан змінного комплекту. До автомобільних покришок не можна ставитися зневажливо, бо від них значною мірою залежить безпека дорожнього руху. Не варто встановлювати шини з малюнком протектора, який стерся до мінімуму. Але головне, пам'ятайте, що навіть найшикарніші покришки не зможуть забезпечити безпеку, якщо сам водій поводитиметься на дорозі надто легковажно.

Коментарі