Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню
Наша адреса: Київ, вул. Павла Усенка, 7/9, Новомостицька 25 А
Київ, вул. Павла Усенка, 7/9, Новомостицька 25 А
Пн-Пт: 9:00-17:00,
Сб: 9:00-14:00,
Нд-вихідний
Київ, вул. Новомостицка 25 А
Пн-Пт: 9:00-17:00,
Сб: 9:00-14:00,
Нд-вихідний
(097) 567-66-67 (063) 024-81-87 Замовити дзвінок

Причини шуму літніх шин

Причини шуму літніх шин

Після переходу з зимової гуми на літню багато автомобілістів відзначають підвищення рівня шуму. Як правило, він супроводжується й іншими змінами - наприклад, деякими труднощами в управлінні.

Причин шуму літніх шин може бути багато. Головна з них - різний склад гуми, який обумовлений різними завданнями і вимогами: зимова м'якша, так як при мінусових температурах склад твердне, і призначена для хорошого зчеплення з дорогою, вкритій кригою і снігом. Літня суміш твердіша, так як їй доводиться протидіяти високим температурам і залишатися при цьому зносостійкою.

Роль в підвищенні рівня шуму грає і протектор, точніше, його малюнок - у зимових покришок він більш виражений, так як несе функцію відведення мокрого снігу та зчеплення з льодом, у літніх же згладжений.

Одним з джерел шуму літньої гуми є так звані мікрохлопки, які виникають при коченні шини. Вони утворюються, так як суцільні широкі ділянки протектора не в змозі швидко відводити все повітря, як це роблять зимові шини з їх ламелями і широкими канавками. Щоб знизити шум літнього комплекту, деякі виробники спеціально роблять бічні канали для відведення повітря.

Літні шини здаються більш гучними і через велику кількість на наших дорогах дрібного щебеню, який твердіший за асфальт. Б'ючись об тверду гладку поверхню, вони видають більший шум, ніж при контакті з більш м'якою і рельєфною зимовою гумою.

Не варто заперечувати і фактор ціни. Якщо зимові покришки ми прагнемо купувати більш дорогі і якісні, так як їзда по обмерзлих дорогах небезпечна, то літо "присипляє" нашу пильність, і ми беремо варіанти подешевше - "і так зійде". У них же використана менш якісна гумова суміш, яка і шумить.

Зробити водіння менш комфортним може і посилений каркас безпеки, який посилює жорсткість шин і їх стійкість, наприклад, при наїзді на бордюр або камінь. На дорожньому покритті низької якості такі вироби поводяться добре і не допускають пробоїв, а на хорошому - сильно вібрують.

Якщо ви відзначаєте високий рівень шуму після перевзування автомобіля на літній комплект, перевірте тиск в шинах - швидше за все, він вище рекомендованих виробником показників. Злегка його знизивши - на 0.1-0.2 атмосфери - можна збільшити комфорт при водінні за рахунок більшої м'якості шин, але такий трюк небезпечний при їзді з повним навантаженням.

Коментарі